Volkswagen ID.3 w interaktywnym teście Moto.pl. To auto rozpoczyna nowy rozdział w historii Volkswagena

Po premierze tego auta wysocy rangą przedstawiciele Volkswagena mówili, że właśnie rozpoczyna się trzeci wielki rozdział w historii tej niemieckie marki. Pierwszym był słynny Garbus, drugim - bestsellerowy Golf. Teraz czas na elektryczne ID.3.

Volkswagen ID.3 to pierwszy seryjnie produkowany Volkswagen, który został zaprojektowany od podstaw z myślą o napędzie elektrycznym. Testowana przez nas wersja Pro S ma akumulator o pojemności 77 kWh i silnik o mocy 204 KM. Deklarowany przez Volkswagena zasięg wynosi do 555 km.

Ile realnie można przejechać tym aucie w mieście oraz w trasie? Jak działają systemy wsparcia kierowcy? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym interaktywnym teście.

Zobacz wideo Volkswagen ID.3 - interaktywny test Moto.pl

Volkswagena ID.3 można ładować zarówno z domowego gniazdka, jak i na szybkich ładowarkach. Taka o mocy 125 kW napełnia akumulator ID.3 w wersji Pro S z poziomu 5 do 80 proc. w 38 minut. Uzupełnienie baterii o energię potrzebną na przejechanie 100 km zajmuje 7 minut. Informacje o poziomie naładowania są wyświetlane na ekranie.

Volkswagen ID.3 - technologia

Samochód komunikuje się z kierowcą przy użyciu ID Light. To listwa diodowa znajdująca się pod przednią szybą. Jak to działa? Jeśli auto wykryje zagrożenie, listwa zacznie świecić na czerwono. Podświetlony na biało fragment listwy znajdujący się przed kierowcą oznacza, że system głosowy ID.3 czeka na polecenia. Przykładów jest oczywiście znacznie więcej.

Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3 Fot. Moto.pl

W ID.3 zastosowano wyświetlacz head up, który na przedniej szybie prezentuje najważniejsze informacje dotyczące jazdy. Wzbogacono go o funkcje rozszerzonej rzeczywistości. To pierwsze tego typu rozwiązanie w tym segmencie aut. Na dodatek możliwości wyświetlacza i całego oprogramowania będą sukcesywnie poszerzane o kolejne funkcje. Wszystko będzie odbywać się zdalnie – już dziś Volkswageny z rodziny ID korzystają z rozwiązań chmurowych.

Trzeci, zapoczątkowany przed ID.3 rozdział historii Volkswagena, zapowiada się elektryzująco. Nie tylko z powodu intensywnej elektryfikacji, ale też dynamicznego rozwoju technologii dostępnych w samochodach Volkswagena. Już dziś pierwszy model z rodziny ID naszpikowany jest nowoczesnymi rozwiązaniami. A będzie ich jeszcze więcej. I wszystkie będą wgrywane do jeżdżących już po ulicach samochodów zdalnie. Rozwiązania znane ze smartfonów właśnie trafiają do aut.